KremNaPrzebarwienia.com.pl

Ranking najlepszych
środków na przebarwienia

Czerwone plamy na skórze i ich niwelowanie

Dbanie o urodę jest dla kobiet niezwykle ważne już od tysięcy lat. Prawdziwa rewolucja w dziedzinie kosmetyki nastąpiła dopiero w dwudziestym wieku. Wymyślono mnóstwo sposobów na poprawę urody, zaczęto stosować coraz to bardziej zaawansowane specyfiki, rozpowszechniły się operacje plastyczne. Szczególnie istotne jest dbanie o cerę, w końcu skóra bardzo wcześnie zaczyna się starzeć.

Nawet jeśli masz idealną cerę, pewnego dnia mogą wyskoczyć pewne niedoskonałości. W większości przypadków będą to zwyczajne wypryski, które już po kilku dniach usuniesz. Czasem jednak mamy do czynienia z poważniejszym problemem. Mam na myśli chociaż czerwone plamy na ciele. Wydaje się, że pojawiają się bez powodu, ciężko z nimi walczyć. W poniższym artykule postaram się wyjaśnić podstawowe przyczyny występowania czerwonych plam oraz podam ciekawy sposób na pozbycie się ich.

Wpływ melaniny na czerwone plamy

Czym jest melanina? To substancja, która znajduje się w skórze każdego z nas. Od jej ilości zależy, jaka będzie nasza karnacja. Im więcej melaniny, tym ciemniejsza skóra. Ilość barwnika jest przekazywana genetycznie, poza rzadkimi przypadkami dziedziczymy kolor skóry po naszych rodzicach. Można wpłynąć na ilość melaniny w organizmie. W jaki sposób? Najprościej zrobić to przy pomocy promieni słonecznych. Im dłużej się opalamy, tym skóra ciemniejsza. Czasem dochodzi jednak do zaburzeń w strukturze skóry. Pojawiają się obszary, w których zwiększa się ilość melaniny. W ten sposób powstają różne przebarwienia, w tym również czerwone plamy na skórze.

Skąd się biorą czerwone plamy na ciele?

Występowanie czerwonych plam może zależeć od wielu czynników, ciężko określić jednoznacznie, z czym mamy do czynienia bez pomocy specjalisty. Śmiało można powiedzieć, że większość przypadków czerwonych plam na skórze to po prostu wynik reakcji alergicznej. Twoja skóra może tak reagować na światło słoneczne, warto korzystać z filtrów UV. U wielu osób czerwone plamy występują po zjedzeniu pewnego rodzaju pożywienia, jeśli uda Ci się je zidentyfikować, łatwiej będzie Ci uniknąć plam. U części osób w ten sposób objawia się nietolerancja na alkohol. Czasami czerwone plamy na ciele są objawem znacznie poważniejszych schorzeń. Osoby cierpiące na marskość wątroby często mają problem z plamami. Jeżeli nigdy się nie badałaś pod tym kątem, a jesteś pewna, że przebarwienia nie są wynikiem alergii, warto udać się po skierowanie do specjalisty. Jeśli zostanie zdiagnozowana u Ciebie marskość wątroby, będziesz musiała całkowicie zmienić swój tryb życia. Jeśli masz problemy psychiczne związane ze stanami nerwicowymi, czerwone plamy nie są dziwnym zjawiskiem. Pojawiają się szczególnie często w sytuacjach stresowych, zazwyczaj występują na szyi i klatce piersiowej. Chorzy często zdają sobie sprawę z absurdalności swoich zachowań, jednak nerwica jest od nich silniejsza i nie potrafią jej opanować. Jeżeli masz czerwone plamy, to nie musi to od razu oznaczać poważnych problemów zdrowotnych, często są one po prostu wynikiem przechodzonej menopauzy bądź trądziku młodzieńczego.

Leczenie czerwonych plam naturalnymi sposobami

Sposobów na walkę z zaczerwienieniami jest co najmniej kilka. Moim zdaniem najciekawszym wyborem jest zastosowanie preparatów opartych wyłącznie o naturalne składniki. Środki takie są całkowicie bezpieczne, nie ma ryzyka podrażnień. Świetnym przykładem takiego preparatu jest Dermology Skin Brightener. Zawiera wiele aktywnych składników pochodzenia naturalnego. Arbutyna i lumiskin pozwalają na rozjaśnienie zaczerwienionych miejsc oraz przywrócenie równomiernego kolorytu. Dodatkowo skóra zostaje dogłębnie nawilżona oraz otrzymuje ochronę przed obrażeniami zewnętrznymi. Po kilku tygodniach używania Dermology Skin Brightener zauważysz znaczącą poprawę.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Skin Brightener 185,33 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Eye Cream 148,63 zł krem Revitol.pl 4/5
3. Revitol Skin Brightening Cream 89,09 zł krem DermaLab.pl 4/5
4. Lumi*Essence Organic Advanced Brightening Repair Treatment $31.50 krem SweetsationTherapy.com 3/5
5. Wild Rose 24-hour Moisturising & Brightening Cream €27,10 krem Korres.com 3/5