KremNaPrzebarwienia.com.pl

Ranking najlepszych
środków na przebarwienia

Jak szybko i skutecznie usunąć przebarwienia?

Nie każdej kobiecie dane jest mieć idealną cerę, większość musi stosować środki, które poprawią jej stan. Czasem wady można zakryć makijażem, choć zdarza się, ze są one zbyt duże. Kobiety raczej są wyedukowane w tym kierunku, wiedzą, jakimi środkami radzić sobie z przeróżnymi problemami dotyczącymi cery. Byłem zdziwiony widząc, jak wysokie jest zainteresowanie kwestią przebarwień skóry. Okazało się, że znaczna część kobiet nie wie, jak się ich pozbyć. Żeby skutecznie walczyć z plamami, trzeba wiedzieć o nich jak najwięcej. Część kobiet jest przekonana, że nie da się ich usunąć i należy się nauczyć z nimi żyć. Dosyć powszechny jest mit, że plamy na szyi i twarzy są objawem znacznie poważniejszych problemów. Muszę zdementować te plotki. Z przebarwieniami da się skutecznie walczyć. Czasem są zwiastunem poważnych schorzeń, jednak takie przypadki to raczej margines.

Czym jest melanina?

Żeby zrozumieć problem przebarwień, trzeba wiedzieć, co to melanina. Ten związek chemiczny znajduje się w skórze każdego człowieka. Od jego ilości zależy to, jak ciemną karnację będziemy mieć. Im więcej melaniny, tym ciemniejsza skóra. Ilość barwnika uzależniona jest głównie od naszych genów, dziedziczymy ją po rodzicach. Da się jednak wpłynąć na jej ilość, głównie dzięki promieniom słonecznym. Melanina nie zawsze równomiernie rozkłada się w organizmie. Zdarza się, że w niektórych obszarach skóry jest jej więcej niż normalnie. Wtedy mamy do czynienia z przebarwieniami skóry. Znacznie rzadziej zdarza się odwrotna sytuacja, czyli miejscowy niedobór barwnika, nazywamy taki przypadek odbarwieniem.

Czynniki powodujące przebarwienia

Skąd się właściwie biorą przebarwienia? Jak już wcześniej pisałem, największy wpływ na przyrost melaniny ma światło słoneczne. Jeśli przesadzasz z opalaniem, może dojść do powstania miejscowych plam na skórze. Powstają głównie na szyi, ramionach i twarzy, czyli miejscach najbardziej narażonych na działanie promieni słonecznych. Aby zapobiec temu efektowi, korzystaj z kremów z silnymi filtrami. U niektórych kobiet przebarwienia powstają samoistnie i nie można zapobiec ich występowaniu, da się jedynie leczyć objawy. Zazwyczaj dotyczy to dojrzałych kobiet w okresie menopauzy oraz u nastolatek jako pozostałość trądziku. Jak wspominałem we wstępie, w rzadkich przypadkach zaczerwienienia towarzyszą poważnym chorobom. Jeśli plamy pojawiają się bez powodu, może to być pierwszy symptom marskości wątroby. Zaczerwienienia są dosyć częstym objawem u osób mających problemy nerwicowe.

Standardowe sposoby usuwania plam na skórze

Całe szczęście, leczenie przebarwień jest możliwe, masz do wyboru jedną z kilku metod. W większości preparatów dermatolodzy zalecają preparaty na bazie kwasu glikolowego, azelainowego bądź korowego. Niektórzy pacjenci decydują się na zastosowanie peelingu chemicznego przy wykorzystaniu tych substancji. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegów laserowego usuwania przebarwień, niestety usługa taka jest dosyć kosztowna. Dodatkowo dostępność klinik oferujących taką operację jest w Polsce dosyć niska. Nieco tańsza jest dermabrazja, czyli zabieg mechanicznego ścierania naskórka objętego przebarwieniami.

Naturalna alternatywa

Najnowszym trendem w kosmetologii jest wykorzystywanie środków opartych o naturalne składniki. Są całkowicie bezpieczne, radzą sobie z plamami bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Jeśli jesteś zainteresowana tego typu rozwiązaniami, szczególnie polecam krem Dermology Skin Brightener. Zawiera arbutynę i lumiskin – dwie substancje znane ze swego rozjaśniającego działania. Znakomicie regulują koloryt skóry. Wystarczy kilkutygodniowa terapia przy użyciu Dermology Skin Brightener, aby cieszyć się nieskazitelną cerą!

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Skin Brightener 185,33 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Eye Cream 148,63 zł krem Revitol.pl 4/5
3. Revitol Skin Brightening Cream 89,09 zł krem DermaLab.pl 4/5
4. Lumi*Essence Organic Advanced Brightening Repair Treatment $31.50 krem SweetsationTherapy.com 3/5
5. Wild Rose 24-hour Moisturising & Brightening Cream €27,10 krem Korres.com 3/5