KremNaPrzebarwienia.com.pl

Ranking najlepszych
środków na przebarwienia

Jak zwalczać przebarwienia po trądziku?

Schorzenia skóry potrafią być naprawdę irytujące. Najgorsze w nich jest chyba to, że ich objawy są widoczne gołym okiem, co znacząco obniża atrakcyjność fizyczną osób chorych. Jedną z najczęściej występujących chorób skórnych jest trądzik. Występuje u ponad połowy osób w okresie dorastania, u poszczególnych osób różni się częstotliwością występowania i czasem trwania. Niestety, nawet po wyleczeniu trądziku mogą po nim pozostać ślady. Mamy wtedy do czynienia z charakterystycznymi przebarwieniami. Jak z nimi walczyć? Metod jest co najmniej kilka, postaram się je omówić w poniższym artykule. Mam nadzieję, że rady tutaj zawarte pomogą Ci zlikwidować trądzik oraz jego pozostałości.

Przyczyny powstawania trądziku

Skąd się właściwie bierze trądzik? Ciężko jednoznacznie określić. Według naukowców pryszcze w okresie dojrzewania pojawiają się samoistnie, nie da się znaleźć przyczyn tego zjawiska. Przede wszystkim niezwykle ważne jest, żeby zwracać uwagę na higienę twarzy. Korzystaj z mydła o odczynniku pH w okolicach 5,5, to naturalna wartość dla ludzkiej skóry. Nie przesadzaj jednak z częstością mycia, zniszczysz naturalną barierę ochronną skóry. Według wielu winę za powstawanie trądziku ponoszą geny przodków, na to jednak nie możemy mieć wpływu. Wypryski pojawiają się, gdy posiadamy zbyt dużo androgenów. Należy unikać kosmetyków zawierających alkohol, wysuszają one cerę. Nie jedz zbyt często fast-foodów oraz potraw bardzo pikantnych.

Wpływ melaniny na przebarwienia trądzikowe

Z pewnością słyszałaś kiedyś o melaninie. Jest to podstawowy barwnik naszej skóry. Im więcej tej substancji w organizmie, tym ciemniejsza nasza karnacja. Jej podstawowa ilość jest określona genetycznie, jednak można na nią wpływać między innymi poprzez działanie promieni słonecznych. Z przebarwieniami mamy do czynienia w przypadku, gdy w określonych miejscach występuje zbyt dużo melaniny. Wpływ na to ma wiele czynników, bardzo często taka sytuacja następuje jako pozostałość po trądziku.

Leczenie przebarwień standardowymi sposobami

Sposobów na leczenie przebarwień na twarzy jest wiele. Jako, że twarz jest najbardziej narażona na działanie słońca, to na tej kwestii polecam się skupić. Koniecznie korzystaj ze specjalnych kremów zawierających silne filtry ultrafioletowe. Dzięki temu ryzyko rozprzestrzeniania się przebarwień znacznie zmaleje. Jeżeli filtry nie pomogą, gdyż plamy są już zbyt duże, pora przejść do bardziej drastycznych rozwiązań. Dermatolodzy zazwyczaj zalecają preparaty zawierające kwas azelainowy, kojowy, glikolowy bądź hydrochinon. Często przy użyciu tych substancji wykonuje się chemiczny peeling. Jako jego alternatywę wykonuje się także dermabrazję, czyli mechaniczne ścieranie przebarwionego naskórka. W ciągu ostatnich lat możliwości medycyny poszły naprawdę do przodu, ostatnio bardzo popularne są zabiegi przy wykorzystaniu lasera, niestety jest to dosyć kosztowna usługa i nie każda klinika ją wykonuje.

Naturalne kosmetyki na przebarwienia po trądziku

W ostatnim dziesięcioleciu lekarze coraz częściej zwracają uwagę na korzystanie z rozwiązań liczących kilkaset lat. Medycyna i kosmetyka naturalna ponownie stały się ważnymi dziedzinami nauki. Uważa się, że preparaty zawierające wyłącznie naturalne składniki są znacznie bezpieczniejsze, nie powodują podrażnień ani żadnych innych niepożądanych skutków ubocznych. Jednym z najpopularniejszych kosmetyków na przebarwienia po trądziku jest Dermology Skin Brightener. Jego formuła jest niezwykle bogata, zawiera mnóstwo aktywnych składników. Arbutyna i lumiskin pozwalają na znaczną redukcję plam, ujednolicają koloryt skóry. Za jej nawilżenie oraz ujędrnienie odpowiada masło shea. To tylko część składników Dermology Skin Brightener, w połączeniu sprawiają, że skóra błyskawicznie odzyskuje naturalny wygląd.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Skin Brightener 185,33 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Eye Cream 148,63 zł krem Revitol.pl 4/5
3. Revitol Skin Brightening Cream 89,09 zł krem DermaLab.pl 4/5
4. Lumi*Essence Organic Advanced Brightening Repair Treatment $31.50 krem SweetsationTherapy.com 3/5
5. Wild Rose 24-hour Moisturising & Brightening Cream €27,10 krem Korres.com 3/5