KremNaPrzebarwienia.com.pl

Ranking najlepszych
środków na przebarwienia

Likwidacja plamek na twarzy

Problemy z cerą potrafią być naprawdę uciążliwe. Psują nasz wygląd, obniżają atrakcyjność fizyczną. Jeżeli niedoskonałości pojawiają się na ciele, łatwo je zakryć odpowiednim ubraniem. Można wtedy spokojnie podjąć leczenie bez afiszowania swojego problemu. Znacznie gorzej jest w sytuacji, gdy cera zaczyna psuć się na twarzy. Teoretycznie można zakryć niedoskonałości pojawiające się na twarzy, w praktyce jednak widać, że makijaż jest strasznie sztuczny. Szczególnie źle wygląda to w przypadku przebarwień na twarzy. Całe szczęście istnieje mnóstwo sposobów na walkę z plamkami na twarzy. W poniższym artykule postaram się przedstawić najlepsze metody na przebarwienia skóry na twarzy.

Dlaczego na twarzy powstają plamki?

To, jaki mamy kolor skóry, zależy od ilości melaniny w organizmie. Im więcej mamy tego barwnika, tym ciemniejszą mamy karnację. Jego ilość jest przekazywana genetycznie, dawniej miał on ułatwiać ludziom funkcjonowanie w różnych warunkach atmosferycznych, stąd zróżnicowanie koloru skóry. Wytwarzanie melaniny może zostać pobudzone na wiele sposobów, głównie na skutek działania promieni słonecznych, stąd skuteczność opalania. Niestety, melanina nie zawsze jest rozprowadzona równomiernie. W miejscach, w których jest jej nadmiar, powstają przebarwienia. Mogą mieć różne rozmiary i kształty. Zazwyczaj są to po prostu małe, brązowe piegi, zdarza się jednak, że występują duże, brunatne plamy. W rzadszych przypadkach bywa, że następuje niedobór melaniny, wtedy mamy do czynienia ze zjawiskiem odbarwienia.

Czynniki wywołujące przebarwienia na twarzy

Istnieje wiele przyczyn występowania przebarwień na twarzy. Ogólnie rzecz biorąc, twarz jest najbardziej narażona na powstawanie plam, ponieważ jest najmocniej wystawiona na działanie promieni słonecznych. Z tego powodu powinnaś stosować specjalne kremy z filtrami UV, zmniejszy się wtedy ryzyko powstawania przebarwień. W wielu przypadkach plamy na twarzy związane są po prostu z pewnymi okresami w życiu kobiety. Przebarwienia często powstają u nastolatek z cerą trądzikową oraz u kobiet w okresie menopauzy. Bywa, że plamy są zwiastunem poważnych schorzeń, na przykład związanych z wątrobą. Plamy często zauważa się również u kobiet w ciąży. Uważaj na leki zawierające hormony, część z nich może wywołać niepożądane skutki uboczne. Podobnie sprawa wygląda z niektórymi kosmetykami. Metale ciężkie także mogą mieć negatywny wpływ na stan cery. Jeśli zauważasz pierwsze przebarwienia na szyi, zrezygnuj z noszenia złotej i srebrnej biżuterii.

Standardowe metody leczenia plamek na twarzy

W przypadku przebarwień warto skonsultować się z dermatologiem, istnieje jednak szereg preparatów, które zwykle są w takich przypadkach przepisywane. Zazwyczaj zawierają tlenek cynku oraz kwas kojowy, glikolowy bądź azelainowy. Niektórzy specjaliści zalecają peeling chemiczny przy użyciu powyższych substancji bądź dermabrazję. W ostatnich latach bardzo popularna stała się terapia laserowa.

Walka z plamkami przy użyciu naturalnych metod

Coraz więcej dermatologów przekonuje swoich pacjentów do skorzystania ze zdobyczy medycyny naturalnej. Istnieje cała gama preparatów zawierających wyłącznie naturalne składniki. Są całkowicie bezpieczne, nie wyniszczają cery. Najlepszym środkiem tego typu jest Dermology Skin Brightener. Krem ten niezwykle szybko radzi sobie z plamami na twarzy, wszystko dzięki zawartości arbutyny i lumiskinu. Dodatkowo Dermology Skin Brightener pozwala na ujędrnienie skóry i jej dogłębne nawilżenie. Już po paru tygodniach stosowania Dermology Skin Brightener całkowicie zwalczysz wszelkie przebarwienia, a Twoja skóra odzyska swój naturalny koloryt. Skuteczność kuracji można porównać nawet z terapią przy wykorzystaniu lasera, a cena zabiegu jest znacznie niższa.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Skin Brightener 185,33 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Eye Cream 148,63 zł krem Revitol.pl 4/5
3. Revitol Skin Brightening Cream 89,09 zł krem DermaLab.pl 4/5
4. Lumi*Essence Organic Advanced Brightening Repair Treatment $31.50 krem SweetsationTherapy.com 3/5
5. Wild Rose 24-hour Moisturising & Brightening Cream €27,10 krem Korres.com 3/5