KremNaPrzebarwienia.com.pl

Ranking najlepszych
środków na przebarwienia

Przebarwienia skóry – co z nimi zrobić?

W dzisiejszych czasach niezwykle duży nacisk kładzie się na wygląd zewnętrzny. Atrakcyjność fizyczna jest bardzo ważnym wyznacznikiem tego, jak będziemy oceniani przez społeczeństwo. Szczególnie istotna jest w przypadku kobiet. Niestety, nie każda może cieszyć się idealną figurą i urodą bez wad. Zazwyczaj pojawiają się wszelkiego rodzaju niedoskonałości, większość z nich da się jednak zamaskować odpowiednio dobranym makijażem.

Jednym z najbardziej niepożądanych zjawisk dotyczących skóry są jej przebarwienia. Wyglądają bardzo nieestetycznie, całe szczęście istnieją sposoby, które pozwalają na walkę z tymi wadami. W poniższym artykule krótko scharakteryzuję rodzaje przebarwień skóry oraz przedstawię kilka sposobów, jak z nimi walczyć.

Jak powstają przebarwienia skóry?

Z pewnością słyszałaś o melaninie. Jest to substancja odpowiedzialna za odcień skóry. Im więcej melaniny w organizmie, tym ciemniejsza karnacja. Ilość melaniny w organizmie jest oczywiście uwarunkowana genetycznie, kolor skóry zależy głównie od rodziców. Na ilość melaniny wpływają również promienie słoneczne, to dlatego możemy się opalać. Czasem jednak melanina nie wytwarza się równomiernie, w ten sposób pojawiają się przebarwienia i odbarwienia (sytuacja, gdy barwnika jest zbyt mało). Istnieje wiele czynników mogących spowodować powstawanie przebarwień. Należy przede wszystkim uważać na promieniowanie ultrafioletowe, przed kontaktem ze słońcem koniecznie korzystaj z odpowiednich filtrów. Niektóre leki i kosmetyki mogą doprowadzić do powstania przebarwień, zwracaj uwagę na to, co stosujesz. Nadmierny kontakt z metalami ciężkimi także jest niebezpieczny, przebarwienia powstają często w obszarach, gdzie nosimy złotą bądź srebrną biżuterię. Czasami przebarwienia skóry są objawem nadchodzącej menopauzy. Może się okazać, że są one symptomem poważniejszych chorób, szczególnie wątroby. U nastolatek przebarwienia są zazwyczaj wynikiem trądziku.

Walka z przebarwieniami skóry

Sposobów na walkę z przebarwieniami skóry jest mnóstwo, warto udać się na konsultację z dermatologiem. Przede wszystkim pamiętaj o ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Warto stosować filtry zawierające dwutlenek tytanu bądź tlenek cynku. Wizyty w solarium całkowicie odpadają, to najgorsza rzecz, jaką możesz zaserwować swojej skórze. Zazwyczaj w przypadku przebarwień skóry poleca się stosowanie specjalnych preparatów mających uregulować koloryt skóry. Przeważnie do tego celu wykorzystuje się kwas kojowy, glikolowy czy azelainowy, a także hydrochinon. Wielu dermatologów zaleca również stosowanie specjalnych peelingów chemicznych przy użyciu jednej z powyższych substancji. Najnowsze zdobycze technologiczne pozwalają na wykorzystanie w procesie leczenia światła laserowego.

Naturalne preparaty na przebarwienia skóry

Ciekawą alternatywą dla standardowych środków na przebarwienia jest możliwość wykorzystania naturalnych preparatów. W takich produktach wszystkie składniki są pochodzenia naturalnego, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne i nie powodują skutków ubocznych. Świetnym przykładem takiego preparatu jest Dermology Skin Brightener. Krem pozwala na rozjaśnienie wszelkich przebarwień szybko i skutecznie. Według testów, już po paru tygodniach stosowania odzyskuje się zdrowy i naturalny wygląd skóry. Zawarte w Dermology Skin Brightener składniki pozwalają nie tylko odzyskać normalny koloryt skóry, ale także dbają o jej dogłębne nawilżenie oraz ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Dermology Skin Brightener to najbardziej kompleksowy środek do walki z przebarwieniami skóry. Nikogo nie powinno dziwić, że preparat zdobył olbrzymią popularność w Europie Zachodniej oraz za oceanem.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Skin Brightener 185,33 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Eye Cream 148,63 zł krem Revitol.pl 4/5
3. Revitol Skin Brightening Cream 89,09 zł krem DermaLab.pl 4/5
4. Lumi*Essence Organic Advanced Brightening Repair Treatment $31.50 krem SweetsationTherapy.com 3/5
5. Wild Rose 24-hour Moisturising & Brightening Cream €27,10 krem Korres.com 3/5