KremNaPrzebarwienia.com.pl

Ranking najlepszych
środków na przebarwienia

Rozjaśnianie twarzy naturalnymi sposobami

Wygląd zewnętrzny jest bardzo ważnym elementem budowania własnego „ja”. Wiele zależy od atrakcyjności fizycznej, to pierwsza rzecz, na którą zwraca się uwagę przy pierwszym spotkaniu danej osoby. Szczególnie kobietom zależy na tym, żeby ładnie wyglądać. Przy poznawaniu danej osoby zwykle obserwuje się jej twarz. Dobrze by było, gdyby była bez żadnych skaz. Niestety, nie każda z Pań może cieszyć się idealną i nieskazitelną cerą. Zazwyczaj na twarzy pojawiają się pewne niedoskonałości, wypryski pryszcze, czasem jakaś wysypka. Jednym z problemów, jakie mogą Cię dotknąć, są plamy na twarzy. Całe szczęście da się je skutecznie rozjaśnić. W poniższym artykule scharakteryzuję krótko owe plamy oraz postaram się omówić kwestię leczenia ich przy użyciu naturalnych metod.

Skąd się bierze nasza karnacja?

Różnimy się kolorem skóry, nietrudno to zauważyć. Czym jest to spowodowane? To kwestia naszych genów, karnację dziedziczymy po przodkach. Kolor skóry zależy od ilości melaniny w naszym organizmie, im jej więcej, tym jest ciemniejszy. Można zwiększyć ilość melaniny w organizmie, jest pobudzana między innymi przez działanie słońca. Niestety, zdarza się, ze dochodzi do zaburzeń w strukturze melaniny. Gdy w danym obszarze skóry pojawia się nadmiar barwnika, dochodzi do przebarwień. Najbardziej narażona w takim przypadku jest skóra twarzy, gdyż to właśnie ona jest najbardziej nastawiona na działanie czynników zewnętrznych.

Czynniki wpływające na powstawanie plam na twarzy

Co może wpłynąć na powstawanie plam na twarzy? Jak już wcześniej wspominałem, przede wszystkim światło słoneczne. Samo słońce nie jest zagrożeniem, jednak do wypaczeń w strukturze skóry mogą doprowadzić promienie ultrafioletowe. Z tego powodu w trakcie opalania się koniecznie korzystaj ze specjalnych filtrów UV. Stosuj je również na co dzień w trakcie lata, gdyż twarz jest ciągle narażona na działanie słońca. Bywa, że zaczerwienienia są wynikiem alergii. Jeśli pojawiają się po określonym typie jedzenia, zapisz się na badania, żeby się upewnić ,czy nie jest to efekt uczulenia. Również kontakt z metalami szlachetnymi może doprowadzić do powstawania plam, jeśli występują one na szyi, mogą być winą złotego bądź srebrnego łańcuszka. Czasami zdarza się, że zaczerwienienia powstają po prostu samoistnie i nie ma możliwości, żeby im zapobiec, można jedynie redukować rezultaty. Zdarza się to często u kobiet w początkowej fazie menopauzy oraz u nastolatek jako efekt uboczny trądziku.

Dlaczego naturalne kosmetyki są lepsze od standardowych metod?

W większości przypadków dermatolodzy zalecają standardowe metody leczenia plam na twarzy. Wykorzystuje się do tego celu środki zawierają kwas glikolowy, azelainowy bądź korowy. W ostatnich latach zmienia się powoli podejście specjalistów do sposobów leczenia. Coraz częściej poleca się kremy rozjaśniające oparte wyłącznie na naturalnych składnikach. Ich formuła jest całkowicie bezpieczna dla Twojej skóry, nie powodują one skutków ubocznych. Dodatkowo są całkiem tanie i nie potrzeba do ich zakupu recepty.

Na co zwracać uwagę przy wyborze preparatu?

Najważniejsza rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy kupnie naturalnego preparatu jest oczywiście jego skład. Przejrzałem listę najskuteczniejszych substancji naturalnych do rozjaśniania twarzy. Z czystym sumieniem mogę polecić środki zawierające arbutynę bądź lumiskin. Działają rozjaśniająco, przywracają skórze zdrowy koloryt. Przykładem środka, który zawiera obydwie substancje jest Dermology Skin Brightener. Krem ten dodatkowo pomaga w zapewnieniu skórze niezbędnego nawilżenia oraz ujędrnienia. Dermology Skin Brightener to idealne połączenie preparatu rozjaśniającego przebarwienia oraz poprawiającego kondycję skóry!

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Skin Brightener 185,33 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Eye Cream 148,63 zł krem Revitol.pl 4/5
3. Revitol Skin Brightening Cream 89,09 zł krem DermaLab.pl 4/5
4. Lumi*Essence Organic Advanced Brightening Repair Treatment $31.50 krem SweetsationTherapy.com 3/5
5. Wild Rose 24-hour Moisturising & Brightening Cream €27,10 krem Korres.com 3/5