KremNaPrzebarwienia.com.pl

Ranking najlepszych
środków na przebarwienia

Skąd się biorą plamy na skórze?

Gładka i piękna cera jest marzeniem każdej kobiety. Wygląd i kondycja skóry to ważny czynnik przy ocenianiu atrakcyjności fizycznej. Często się zdarza, że osoba z ładną twarzą i nienaganną figurą ma problemy skórne, które sprawiają, że jej ogólna atrakcyjność mocno spada. Jednym z najpoważniejszych problemów są powstające na skórze plamy. Jeśli na Twojej skórze zaczynają się pojawiać przebarwienia, nie wpadaj w panikę! Nie musi to oznaczać poważnego schorzenia bądź utraty na stałe ważnej części swojej urody. W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów pozwalających na walkę z przebarwieniami skóry wszelkiego rodzaju. W poniższym artykule chciałbym się zająć kwestią ogólnych przyczyn powstawania przebarwień skóry, przedstawię też ciekawy sposób na walkę z nimi.

Melanina i jej wpływ na przebarwienia skóry

Jak powszechni e wiadomo, melanina ma wpływ na to, jaki mamy kolor skóry. Osoby zamieszkujące północ Europy mają znacznie mniej melaniny niż na przykład Afrykanie. Ilość melaniny w organizmie określona jest uwarunkowaniami genetycznymi, mamy taki kolor skóry, jak nasi rodzice. Melanina może być dodatkowo pobudzona do aktywności poprzez różne bodźce, głównie promienie słoneczne. To dlatego w trakcie opalania ciemnieje nasza skóra. Zaburzenia związane z melaniną są główną przyczyną powstawania przebarwień skóry. Wskutek różnych czynników zdarza się, że w danym obszarze skóry znajduje się znacznie więcej melaniny niż w innych miejscach, w taki sposób pojawiają się przebarwienia. Zdarza się również sytuacja odwrotna, gdy następuje niedobór barwnika, wtedy mamy do czynienia z odbarwieniem, jest to jednak zjawisko zdecydowanie rzadsze.

Przyczyny występowania plam na skórze

Głównym powodem powstawania przebarwień są oczywiście promienie słoneczne, a dokładniej szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Z tego powodu należy stosować przy kontakcie ze słońcem specjalne filtry. Uważaj również na leki, niektóre z nich zawierają hormony, których skutkiem ubocznym może być powstanie przebarwień. Podobnie sytuacja wygląda z kosmetykami, część z nich zawiera czynniki, które uczulają skórę na światło i zwiększają ryzyko przebarwień. Czasami zdarza się, że przebarwienia powstają jako objaw znacznie poważniejszych chorób, jest tak zwykle przy problemach z wątrobą. W większości przypadków nie należy się niczego obawiać, gdyż przebarwienia są charakterystyczne dla kobiet w okresie menopauzy oraz u nastolatek z trądzikiem.

Rodzaje przebarwień skórnych

Istnieje wiele rodzajów przebarwień, nie są to tylko zwyczajne plamy na skórze. Czasami przybierają kilka form naraz, dobrze wiedzieć, z czym mamy do czynienia. Oto trzy najczęściej występujące typy przebarwień skóry:

Piegi – każdy wie jak wyglądają. To małe, brązowe plamki występujące zazwyczaj na twarzy i ramionach. Charakterystyczne u osób mających rude włosy i jasną karnację. Ich leczenie jest dosyć proste, zazwyczaj stosuje się specjalne preparaty złuszczające.

Ostuda – powstaje wskutek działania promieni słonecznych. Ma postać symetrycznych, brunatnych plam, zazwyczaj pojawia się na twarzy i okolicach najbardziej wystawionych na słońce.

Plamy soczewicowate – duże brązowe przebarwienia. Często idą w parze z oparzeniami słonecznymi. Tak jak reszta, zazwyczaj pojawiają się na twarzy.

Naturalne preparaty na przebarwienia skóry

Istnieje wiele metod walki z plamami na skórze, jednak w ostatnich latach prawdziwą furorę robią środki oparte wyłącznie na naturalnych składnikach. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, są całkowicie bezpieczne i nie ma ryzyka wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Świetnym przykładem takiego preparatu jest Dermology Skin Brightener. W jego formule znajdziemy między innymi arbutyną i lumiskin, które świetnie radzą sobie z przebarwieniami skóry i przywracają jej naturalny koloryt.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Skin Brightener 185,33 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Eye Cream 148,63 zł krem Revitol.pl 4/5
3. Revitol Skin Brightening Cream 89,09 zł krem DermaLab.pl 4/5
4. Lumi*Essence Organic Advanced Brightening Repair Treatment $31.50 krem SweetsationTherapy.com 3/5
5. Wild Rose 24-hour Moisturising & Brightening Cream €27,10 krem Korres.com 3/5