KremNaPrzebarwienia.com.pl

Ranking najlepszych
środków na przebarwienia

Sposoby na odbarwienia skóry

Nie ma kobiet z cerą idealną, właściwie każda musiała kiedyś się borykać z mniejszymi czy większymi problemami dotyczącymi stanu skóry. Nawet największe supergwiazdy wspominają ciężkie początki swoich karier, gdy każdy pryszcz był olbrzymim problemem. Niestety, z niektórymi wadami trudniej się rozprawić. Mam na myśli między innymi odbarwienia skóry. Jak wyglądają takie odbarwienia? Są to po prostu obszary skóry, które są znacznie jaśniejsze od innych. Bierze się to z miejscowego niedoboru melaniny, barwnika skóry człowieka. Jest to dosyć rzadkie zjawisko, znacznie częściej trafiają się przebarwienia, czyli nadmiar melaniny. W najbardziej poważnych przypadkach mamy do czynienia z albinizmem czy bielactwem wrodzonym.

Skąd się biorą odbarwienia skóry?

Co ciekawe, odbarwienia powstają z tych samych przyczyn, co przebarwienia skóry, po prostu zdarza się to rzadziej. Jeżeli nie mamy do czynienia z wrodzonymi odbarwieniami, winę za te plamy ponosi prawdopodobnie wpływ światła słonecznego. Samo w sobie jest raczej niegroźne, jednak w połączeniu ze szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego może dojść do drastycznych efektów. Z tego powodu warto korzystać podczas opalania z kremów z filtrem UV. W słoneczne dni chroń także swoją twarz przed nadmiernym działaniem promieni, gdyż to właśnie na twarzy i okolicach najczęściej powstają odbarwienia. U niektórych kobiet plamy na twarzy i okolicach są efektem przechodzonej menopauzy, w takim przypadku można jedynie leczyć widoczne objawy schorzenia. U niektórych osób odbarwienia są zwiastunem problemów z wątrobą, to jeden z pierwszych symptomów marskości wątroby. Przy zaburzeniach psychicznych związanych ze stanami nerwicowymi również mamy do czynienia z plamami na całym ciele, szczególnie w sytuacjach stresowych. Warto także zwracać uwagę na noszoną biżuterię, u niektórych osób srebro i złoto powodują delikatne reakcje alergiczne, widoczne dopiero po dłuższym czasie użytkowania.

Popularne sposoby na leczenie odbarwień skóry

Istnieje wiele metod walki z odbarwieniami, są one bardzo podobne do leczenia przebarwień. Przede wszystkim warto stosować preparaty oparte na działaniu hydrochinonu, tretinoiny, kwasu kojowego czy glikolowego. Niezwykle popularne jest wykonywanie peelingów chemicznych przy wspomaganiu się powyższymi substancjami. Alternatywą dla tego zabiegu jest dermabrazja, czyli mechaniczne ścieranie naskórka przy użyciu specjalnego diamentowego pyłu. W ciągu ostatnich lat nastąpił przełom w dziedzinie leczenia odbarwień. Udało się do tego celu wykorzystać zdobycze nowoczesnej technologii. O czym mowa? O rewolucyjnych zabiegach przy wykorzystaniu światła laserowego. Operacja jest wykonywana szybko i bezboleśnie, po serii zabiegów odbarwienia znikają bez śladu. Laser o określonej długości fali stymuluje produkcję melaniny w miejscach, gdzie jej brakuje. Największym mankamentem tego rozwiązania jest jego cena, mało osób może sobie pozwolić na zabieg bez znacznego uszczerbku na domowym budżecie.

Naturalne kremy na odbarwienia skóry

W dwudziestym pierwszym wieku można zauważyć pewną tendencję polegającą na tym, że wracamy do rozwiązań stosowanych przez naszych przodków. Zaczynamy zauważać zalety naturalnej medycyny. Podobnie jest w przypadku leczenia odbarwień. Na rynku możemy znaleźć coraz więcej preparatów, których formuła jest oparta wyłącznie na naturalnych składnikach. Rozwiązanie takie sprawia, że środki te są całkowicie bezpieczne i nie powodują skutków ubocznych. Najlepszym przykładem naturalnego preparatu jest Dermology Skin Brightener. Formuła kremu zawiera między innymi arbutynę i lumiskin, dwie najlepsze substancje do wyrównywania kolorytu skóry. Już po paru tygodniach stosowania Dermology Skin Brightener zapomnisz o odbarwieniach.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Skin Brightener 185,33 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Eye Cream 148,63 zł krem Revitol.pl 4/5
3. Revitol Skin Brightening Cream 89,09 zł krem DermaLab.pl 4/5
4. Lumi*Essence Organic Advanced Brightening Repair Treatment $31.50 krem SweetsationTherapy.com 3/5
5. Wild Rose 24-hour Moisturising & Brightening Cream €27,10 krem Korres.com 3/5